Seweryn Ważyński

Male 1840 - 1859  (19 years)  Submit Photo / DocumentSubmit Photo / Document    Has 55 ancestors but no descendants in this family tree.

 Set As Default Person    

Personal Information    |    Event Map    |    All    |    PDF

 • Name Seweryn Ważyński 
  Born 02 Jan 1840  Sochocino-Praga, płocki, mazowieckie, Polska Find all individuals with events at this location 
  • Działo się w Blichowie dwudziestego pierwszego Miesiąca i Roku zeszłego/ drugiego Stycznia tysiąc ośmset czterdziestego Roku o godzinie czwartej po południu. Stawił się Benedykt Ważyński Szlachcic mający lat trzydzieści siedm zamieszkały w Pradze Dziedzic Części w obecności Szlachetnych Szymona Przedpełskiego mającego lat trzydzieści dwa i Walentego Szulborskiego mającego lat siedemdziesiąt obydwóch zamieszkałych w Pradze Dziedziców Części i okazał Nam dziecię płci Męskiej urodzone w Pradze pod numerem szóstym Dnia, Miesiąca i Roku bieżącego o godzinie piątej z rana z jego Małżonki Szlachetnej Magdaleny Bagieńskiej mającej lat trzydzieści. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym w dniu dzisiejszym odbytym nadane zostało imię Seweryn, a Rodzicami chrzestnymi byli wyżej wspomniany Szymon Przedpełski i Józefa Szulborska. Akt ten Stawającym i Świadkom pisać nieumiejącym przeczytany i przez Nas podpisany został.
   Xiądz Ignacy Rynkowski Proboszcz Blichowski
  Christened 02 Jan 1840  Blichowo - kościół par. pw. św. Anny, płocki, mazowieckie, Polska Find all individuals with events at this location 
  Gender Male 
  Died 27 May 1859  Sochocino-Praga, płocki, mazowieckie, Polska Find all individuals with events at this location 
  • Działo się to w Blichowie dnia dwudziestego dziewiątego Maja tysiąc ośmset pięćdziesiątego dziewiątego Roku o godzinie siódmej wieczorem. Stawili się Walenty Ślepowroński lat trzydzieści ośm i Ignacy Brudzyński lat trzydzieści dziewięć liczący, obydwaj Gospodarze w Pradze zamieszkali i oświadczyli Nam, iż dnia dwudziestego siódmego Maja Roku bieżącego o godzinie dwunastej w południe umarł w Pradze Seweryn Ważyński lat ośmnaście liczący Syn niegdyś Benedykta i żyjącej Magdaleny z Bagińskich Małżonków Ważyńskich Gospodarzy urodzony w Pradze i dziś tamże przy Swej Matce zamieszkały będący. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Seweryna Ważyńskiego Akt ten Stawającym przeczytany przez Nas tylko podpisany został Stawający zaś pisać nie umieją.
   Ksiądz Piotr Potulski Komendarz Blichowski utrzymujący Akta Stanu Cywilnego
  Age 19 years 
  Buried 29 May 1869 
  Headstones Submit Headstone Photo Submit Headstone Photo 
  Person ID I4141  Korycki Kiliś
  Last Modified 8 Dec 2012 

  Father Benedykt Ważyński
            b. 22 Mar 1804
            d. 04 Sep 1855, Sochocino-Praga, płocki, mazowieckie, Polska Find all individuals with events at this location  (Age 51 years) 
  Mother Magdalena Ważyńska (maid. name Bagińska)
            b. Abt 1806
            d. Yes, date unknown 
  Married Yes, date unknown 
  Family ID F3182  Group Sheet  |  Family Chart

 • Event Map Click to hide
  Link to Google MapsBorn - 02 Jan 1840 - Sochocino-Praga, płocki, mazowieckie, Polska Link to Google Earth
  Link to Google MapsChristened - 02 Jan 1840 - Blichowo - kościół par. pw. św. Anny, płocki, mazowieckie, Polska Link to Google Earth
  Link to Google MapsDied - 27 May 1859 - Sochocino-Praga, płocki, mazowieckie, Polska Link to Google Earth
   = Link to Google Earth 
  Pin Legend Address Cemetery Place Hospital Church School Residence Registry Region Country Not Set